Sposoby na „wory” pod oczami

„Wory” pod oczami to bardzo nieestetyczne zasinienia, powstające tuż pod dolnymi powiekami, nadające twarzy wyraz zmęczenia oraz postarzające daną osobę. Dzięki naturalnym sposobom oraz środkom dostępnym dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej, możemy z łatwością sobie z nimi poradzić. Jakie są skuteczne metody na te niezbyt urodziwe atrybuty urody?

Po pierwsze – zmień swój styl życia!

Zacienienia pod oczami są w dużej mierze konsekwencją naszej własnej działalności. Zbyt mała ilość snu, duża ilość czasu spędzana przed monitorem ekranowym, stosowanie używek takich jak kawa, alkohol i papierosy, mała podaż witamin w diecie – to czynniki, które najbardziej wpływają na obecność „worów” pod oczami.

Aby zniwelować powstałe zmiany, wystarczy odrobina dobrej woli i chęci modyfikacji swoich codziennych poczynań, by skóra pod oczami odzyskała swoją witalność.

 • ogranicz spożycie używek (szczególnie tyczy się to papierosów – palenie tytoniu znacznie wpływa na kondycję skóry)
 • śpij co najmniej 8 godzin dziennie
 • zafunduj sobie więcej witamin w diecie zwiększając ilość zjadanych warzyw i owoców
 • Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za takie działania.

  Przynieś ulgę oczom!

  Dzięki zastosowaniu pewnych metod pielęgnacyjnych, skóra wokół Twoich oczu będzie mogła na powrót nabrać dawnego kolorytu i witalności. Postaraj się od czasu do czasu nałożyć na oczy płatki pokrojonego świeżego ogórka. Jest to bardzo prosty zabieg, stosowany już przez nasze babcie, ale z biegiem lat nie stracił na swojej efektywności i nadal cieszy się dużą popularnością. Możesz także skorzystać z dobrodziejstw żelów i kremów chłodzących pod oczy lub specjalnych żelowych okularów, które przed użyciem umieszcza się w lodówce, a następnie nakłada na twarz.

  Co może kosmetyczka?

  W gabinetach kosmetycznych oferowane są różne zabiegi, przywracające skórze równomierny kolor oraz elastyczność. Do najpopularniejszych zabiegów należą maseczki o właściwościach ściągających i relaksacyjnych, które są naprawdę dobrym pomysłem, niosącym ukojenie zmęczonej skórze.

  Innym rozwiązaniem są masaże w formie drenażu limfatycznego, który poprawia krążenie w naczyniach podskórnych, dzięki czemu nasza najbardziej zewnętrzna powłoka ciała zyskuje na nowo dawny blask i utraconą równowagę, co pozwala nie tylko pozbyć się mało estetycznych „worów” pod oczami, ale także przeciwdziała pojawieniu się zmarszczek.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *