Czy zdrowy tryb życia to recepta na szczęście?

Regularne uprawianie sportu to dziś dla wielu z nas stały punkt każdego dnia. Jest to swego rodzaju pasja, a także i obowiązek, ponieważ aktywność fizyczna jest gwarantem utrzymania smukłej sylwetki przez cały rok. Do rozpoczęcia regularnych treningów potrzebne jest nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również merytoryczne – pomoże to zminimalizować ryzyko wystąpienia urazów, spotęguje również efekty ćwiczeń. Oto kilka porad, które z pewnością przydadzą się każdemu.

Ćwicz z umiarem

Zbyt forsowny trening nie pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej, a wręcz przeciwnie – wycieńczenie organizmu może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Częstym skutkiem zbyt ciężkiego treningu jest nagła utrata masy tłuszczowej, ale i mięśniowej, schorzenia układu sercowo-naczyniowego, a także układu ruchu.

Ćwicz regularnie

Ćwiczenia przynoszą najlepsze rezultaty, gdy są wykonywane systematycznie. Najlepszy trening to tryb tzw. „jeden na jeden” – czyli ćwiczenia na zmianę z odpoczynkiem. Są one również zwane ćwiczeniami interwałowymi. Cechują się one bardzo wysokim stopniem skuteczności, szybko wzmacniają naszą kondycję i budują masę mięśniową.

Poproś o radę trenera

Jeżeli nie masz pojęcia, w jaki sposób zacząć ćwiczyć, warto poprosić o radę instruktora, który udzieli nam wielu praktycznych wskazówek, co do ilości godzin spędzonych na siłowni oraz intensywności treningu. Dobrze ułożony plan treningowy to zdaniem wielu specjalistów, bez wątpienia klucz do sukcesu – pięknej figury, imponującej muskulatury i żelaznej kondycji.

Skorzystaj z pomocy dietetyka

Szczupła sylwetka to zasługa nie tylko zintensyfikowanego treningu, ale również wielu innych aspektów tzw. life style, jak na przykład odpowiedniej diety. Nie starajmy odchudzać się na własną rękę, poprośmy o pomoc dietetyka. Często wybrana przez nas dieta okazuje się mieć zbyt dużo niedociągnięć i w naszym przypadku może być zwyczajnie nieskuteczna. Warto więc poprosić o radę kogoś, kto się na tym doskonale zna.

Efekty treningu

Badania wskazują, że stan szczęścia uzależniony jest w dużej mierze od komfortu psychicznego człowieka i stylu życia, jaki prowadzimy. Ludzie prowadzący zdrowy tryb życia częściej się uśmiechają, są także częściej zadowoleni ze swojej sytuacji, dodatkowo mają ochotę na nowe wyzwania. Poza tym chętniej wychodzą z domu i zawierają nowe znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *