Jak szybko zasnąć? Poradnik dla osób mających problemy ze snem

Zastanawiasz się jak szybko zasnąć? Odpowiedź jest bardzo prosta – przestrzegaj higieny snu oraz zaopatrz się w odpowiednie preparaty na sen. Takie postępowanie zapewni Ci spokojny i długi sen. W tym artykule postaramy wyjaśnić Ci w jaki sposób zasnąć nawet w 5 minut po położeniu się do snu.

Zacznij od odpowiedzenia sobie na pytanie dlaczego nie mogę zasnąć. Jeśli na myśl nie przychodzi Ci żadna czynność, którą wykonujesz a może mieć ona wpływ na zły sen to prawdopodobnie:

  • nie wiesz co może mieć negatywny wpływ na sen,
  • chorujesz na bezsenność,
  • masz problemy ze zdrowiem, czego objawem jest bezsenność.

Prawdopodobnie dotyczy Cię punkt pierwszy, który wynika po prostu z niewiedzy. Jeśli tak jest w rzeczywistości poniżej wyjaśnimy Ci jak szybko zasnąć w nocy, tak aby twój organizm w pełni wypoczął.

Co robić gdy nie mogę zasnąć – czyli o tym jak szybko zasnąć w nocy

W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza w celu wykluczenia jakichkolwiek chorób powodujących bezsenność lub objawiających się właśnie tą przypadłością. Gdy już wykluczysz chorobę należy przejść do zdrowego trybu życiu. Jest to bardzo ważny element, którego muszą przestrzegać wszystkie osoby niewiedzące jak szybko zasnąć. Bardzo dobrą praktyką jeśli chodzi o szybki sen jest:

  • aktywność fizyczna minimum godzinę przed snem,
  • położenie się do łóżka wyłącznie wtedy gdy czujemy się senni,
  • spożywanie posiłków maksymalnie 2 godziny przed snem,
  • kategorycznie zabronione jest spożywanie napojów zawierających kofeinę (kawa, herbata, cola),
  • brak jakichkolwiek urządzeń elektrycznych emitujących światło na godzinę przed snem,
  • więcej na temat higieny snu pozwalających odpowiedzieć sobie na pytanie jak szybko zasnąć znajduję się w tym miejscu: https://psychiatria.mp.pl.

Czy istnieją jakiekolwiek skuteczne preparaty na sen?

Bardzo wiele osób szuka preparatów na sen czy to w formie tabletek, syropów lub ziół. Jak wiadomo medycyna idzie naprzód, dlatego niema co kategorycznie odmawiać sobie „wspomagaczy” jeśli ich działanie jest potwierdzone. Bardzo skuteczne są tabletki na sen Snoran Plus, które niwelują również chrapanie w nocy.

Osoby nie wiedzące jak szybko zasnąć, mogą również wykorzystać melisę. Od dawna wiadomo, że posiada ona właściwości nasenne. Dodatkowa jest ona tania oraz łatwo dostępna.

Jeśli nadal nie wiesz jak szybko zasnąć zostaw komentarz poniżej, a postaramy w indywidualny sposób podejść do Twojego przypadku i pomóc Ci zasnąć w bardzo szybki sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *