Najskuteczniejsze metody usuwania blizn – bez użycia lasera

Blizny powstają wskutek uszkodzenia skóry i jej zrostu. Niestety, niekiedy nie wyglądają zbyt estetycznie. Są jednak skuteczne sposoby, aby zmniejszyć ich widoczność!

Mają rożne przyczyny – mogą być rezultatem wypadku, poparzenia czy też operacji. Blizny ma wielu z nas – mogą być większe i mniejsze. Te, które znajdują się w widocznych miejscach, mogą stanowić często powód do kompleksów.

Nowoczesna medycyna i kosmetologia oferują pełną gamę metod, dzięki którym można zmniejszyć widoczność albo nawet całkowicie pozbyć się blizn. Nie trzeba jednak wcale korzystać z drogich i inwazyjnych sposobów jak laser. Blizny można zredukować także bez jego użycia!

 

Zacznij działać jak najwcześniej

Im szybciej zajmiemy się blizną, tym lepiej. Już na etapie jej powstawania można prowadzić działania, które służą zmniejszeniu jej widoczności. Nie oznacza to jednak, że nie można zmniejszyć widoczności blizn starszych – w tym przypadku również można uzyskać atrakcyjne rezultaty.

Osoba z blizną powinna pamiętać o tym, aby właściwie ją pielęgnować, a także wykonywać delikatne masaże rozciągające – w ten sposób można wygładzić i zmniejszyć zmianę, a także spowodować, że będzie jaśniejsza.

 

Stosuj plastry i żele silikonowe

Bardzo dobre rezultaty w zmniejszaniu widoczności blizn dają plastry i żele silikonowe. Posiadają szerokie zastosowanie w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu i łagodzą objawy związane z bliznami, na przykład nadmierne napięcie skórne, swędzenie.

Silikony tworzą na powierzchni skóry niewidoczną, elastyczną powłokę, która chroni i nawilża bliznę. Regularne stosowanie plastrów i żelów silikonowych pozwala na znaczne zmniejszenie widoczności blizn, a nawet ich całkowitą redukcję.

Terapia z wykorzystaniem preparatów tego rodzaju trwa najczęściej od 2 do 6 miesięcy. To dość długi okres, ale warto zaczekać na rezultaty.

Artykuł został przygotowany wspólnie z serwisem internetowym: sutricon.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *